سخن روز /
شرکتهای تعاونی روستایی زنان خراسان جنوبی پیشگام در تولید محصولات طبیعی
1400/07/28
مشارکت جامعه زنان در فعالیت های مختلف در راستای توسعه روستایی، نقش موثری دارد. یکی از راهکارهای مناسب در جهت بکارگیری مشارکت زنان، ایجاد شرکت های تعاونی روستایی زنان می باشد. ایجاد این نهادها، مسلماً در وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آنها، مفید است.

به گزارش روابط عمومی، مهندس ضیائیان احمدی مدیریت تعاون روستایی استان گفت تشکل های تعاونی روستایی زنان استان در جهت تحکیم وگسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی و جهش تولید از سویی احیاء وترویج،توسعه وحفظ هنرهای فراموش شده بویژه هنر پارچه بافی و حوله بافی پیشگام می باشد.

مدیرسازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت، شرکت های تعاونی روستایی زنان استان با تاسیس کارگاه های پارچه بافی و حوله بافی و ... به تولید پارچه ها و حوله هایی از جنس کٌرک و نخ و همچنین توسعه و رشد محصولات خود نموده اند که در جهت توسعه این کارگاها تاکنون موفق عمل نموده اند.

وی گفت: مواد اولیّه این کارگاهها دست بافت سنتی از مواد طبیعی میباشد،که در پی گذراندن چندین مرحله تبدیل به نخ میگردد و پس از بافت بوسیله کارگاههای سنتی وتبدیل آن به پارچه یا حوله ،بمنظور دوخت البسه زنانه ومردانه مانند(کت- مانتو- پالتو- انواع شال وشال گردن- کمربند، زانو بندوغیره)مورد استفاده مشتریان قرار می گیرد.

در تکمیل این گزارش افزود:این نوع پارچه سنتی ضدتعریق،ضدحساسیت وگرما زا،عدم نفوذپذیری آب و...بوده که علاوه براین در درمان ناراحتی های مَفصلی و بویژه روماتیسمی،نقش ویژه ای دارد،که به همین دلیل از آن بعنوان یک پارچه درمانی نیز یاد میشود.
تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal