سخن روز /
افزایش 74 درصدی خرید زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی
1399/10/02
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان خراسان جنوبی، خرید زعفران از کشاورزان استان امسال 74 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشت.

مدیر تعاون روستایی استان گفت: زعفران امسال کشاورزان خراسان جنوبی از 20 افزایش 74 درصدی خرید زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی آبان تا پایان آذر به صورت حمایتی توسط چهار عامل خرید ثابت در شهرستان‌های بیرجند، قاین سرایان و فردوس و یک عامل خرید موقت در بشرویه خریداری شد.
ضیائیان احمدی افزود: در این مدت 4 تن و 465 کیلوگرم زعفران از کشاورزان استان خریداری شد که حدود 2 تن بیشتر از پارسال بود.
پارسال 2 تن و 520 کیلوگرم زعفران از کشاورزان استان خریداری شد.
وی گفت: زعفران امسال در 2 لول زعفران پوشال مرغوب و نگین از هزار و زعفرانکار و در قالب 1495 بسته در مراکز خرید تحویل گرفته شد که بیشترین خرید مربوط به شهرستان سرایان با مقدار 2 تن و 360 کیلوگرم بود.
در خرید حمایتی امسال، قیمت هر کیلوگرم زعفران پوشال مرغوب 11 میلیون تومان و هر کیلوگرم زعفران نگین 13 میلیون تومان تعیین شده بود که به طور متوسط 15 تا 20 درصد بالاتر از قیمت فعلی موجود در بازار است.
مدیر تعاون روستایی استان افزود: تمام زعفران خریداری شده پس از انتقال به انبار‌های مرکزی تعاون روستایی بتدریج با صدور مجوز‌های مربوطه طبق روال سال گذشته در بازار بورس ارائه خواهد شد.
زعفران خریداری شده در سال گذشته نیز در دو ماه اخیر در بازار بورس ویژه صادرات ارائه شد که به صورت کامل به فروش رفت.
تعداد مشاهده خبر36 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal