سخن روز /
شرکت سهامی زراعی خضری شهرستان قاین استان خراسان جنوبی بعنوان شرکت نمونه کشوری
1399/07/21
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی خراسان جنوبی، شرکت سهامی زراعی اسلام آباد شهرستان قاین درسال 1347 تاسیس گردیده و تعداد کل سهام شرکت 59081 سهم می باشد که میزان 25% آن متعلق به دولت و میزان 75% آن متعلق به سهامداران می باشد.
مهندس ضیائیان احمدی مدیرتعاون روستایی استان خراسان جنوبی در گفتگو با روابط عمومی گفت : این شرکت با ایجاد چرخه تولید در حوزه کشاورزی از واحدهای دامداری (گاوداری صنعتی شیری با 1000 رأس و با تولید ماهانه 400 تن شیر سالم تولیدی که این شیر بنضمام شیرهای خریداری شده از دامپروری های منطقه به کارخانه فرآوری لبنی نیمبلوک شرکت جهت تبدیل به فرآوری محصولات لبنی ارسال میگردد .
مدیر تعاون روستایی استان افزود: واحد پرورش گوسفند شرکت سهامی زراعی خضری شهرستان قاین با 1500 رأس از نژاد بلوچی علاوه بر تأمین قسمتی از گوشت قرمز منطقه در حال حاضر غنی ترین سایت تأمین قوچ و گوسفند اصیل بلوچی در استان می باشد .
در ادامه مهندس ضیائیان احمدی گفت: این شرکت با در اختیار داشتن حدود 11000 هکتار زمین زراعی اقدام به کشت محصولات گندم ،جو،ذرت علوفه ای،چغندرقند و یونجه می‌نماید.
در پایان این گفتگو مهندس ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی استان گفت: شرکت سهامی زراعی خضری داری کارخانه فرآوری محصولات لبنی، کارخانه خوراک دام طیور و آبزیان، تعداد 25 حلقه چاه با تقریبا 49705 لیتر بر ثانیه دبی کل آب شرب، نهالستانی با تامین نهال و میوه های سردسیر از قبیل:گلابی، سیب، شلیل، سایت پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی و ... میباشد .
در افتخارات شرکت سهامی زراعی خضری چندین سال نمونه ملی و استانی در سالهای اخیر می باشد.
تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal