سخن روز /
ورود دولت برای رفع دغدغه زرشک کاران/کشاورزان نگران فروش نباشند
1399/07/13
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: به دلیل شیوع کرونا هفت هزار تن زرشک روی دست کشاورزان خراسان جنوبی مانده که سازمان تعاون روستایی برای خرید ورود کرده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی خراسان جنوبی ، مهندس طهماسبی در جلسه هم اندیشی تشکل ها، فعالین و نخبگان بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی بیان نمودند: خراسان جنوبی در زمینه گیاهان دارویی ظرفیت های خوبی دارد که می تواند درآمد زایی ایجاد کند.
وی با بیان اینکه اگرچه خراسان جنوبی بارندگی ندارد اما برای جلوگیری از گسترش بیابان، کشت دیم زرشک و خارشتر مستعد است، افزود: امید است کشت این محصولات در اراضی شیب دار مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به مشکلات خرید و فروش زعفران بیان کرد: در حال حاضر 72 تن زعفران توسط تعاون روستایی خریداری شده و 60 تن از سال های گذشته مانده است.
وی با بیان اینکه تدارکاتی برای صادرات زعفران به دیگر کشورها انجام شده است، افزود: همچنین برای خرید زعفران سال جاری، تفاهم نامه ای با شورای ملی زعفران اجرا شده است.
مهندس طهماسبی با اشاره به مشکلات مطرح شده پیرامون زرشک بیان کرد: بنا به گفته ها به دلیل شیوع کرونا هفت هزار تن زرشک روی دست کشاورزان خراسان جنوبی مانده که سازمان تعاون روستایی وارد خرید شده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با تاکید بر اینکه کشاورزان نگران خرید زرشک نباشند، ادامه داد: نمی گذاریم زرشک روی دست کشاورز بماند بلکه بدون رقابت با خریداران و تجار در حاشیه بازار فعالیت می کنیم تا تولید کننده ضرر نکند.
مهندس طهماسبی بیان کرد: خواستاریم سردخانه های خراسان جنوبی به یک میلیون تن افزایش یابد.
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal