سخن روز /
در خراسان جنوبی خرید تضمینی 7000 تن گندم از کشاورزان
1399/04/05
به گزارش روابط عمومی، مدیر تعاون روستایی استان خراسان جنوبی گفت: این مقدار گندم تا روز گذشته توسط 16 مرکز خرید شبکه تعاون روستایی استان واقع در 9 شهرستان از کشاورزان خریداری شده است. قابل ذکر می باشد خرید در دو شهرستان بیرجند و قاین مستقیمأ توسط شرکت بازرگانی دولتی و غله ایران صورت می گیرد.

ضیائیان احمدی از افزایش 25 درصدی مقدار گندم خریداری شده تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

وی افزود: کشاورزان و بهره برداران می‌توانند گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز زیرنظر تعاون روستایی که در تمامی شهرستان‌ها فعال است تحویل دهند.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی نرخ پایه خرید گندم معمولی از کشاورزان را 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد. که این مبلغ بر اساس کیفیت گندم تحویلی تا دو هزار و پانصد و هفتاد و پنج تومان قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت در خراسان جنوبی ادامه دارد، پیش بینی کرد: 15 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود. که نسبت به سال گذشته رشد 50 درصدی خواهد داشت.

ضیائیان احمدی با بیان اینکه هیچگونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد، گفت: اسامی کشاورزان در پایان هر روز به بانک عامل ارسال میگردد.

وی افزود: وجه گندم خریداری شده از گندمکارانی که تا تاریخ 22 خرداد گندم خود را تحویل مراکز داده اند، به طور کامل پرداخت شده است.

18 هزار و 60 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت گندم است که پیش بینی می‌شود 64 هزار تن محصول از این اراضی برداشت شود.
تعداد مشاهده خبر94 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal