سخن روز /
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: افزایش گستره نظارتی سازمان مرکزی تعاون روستایی بر عملکرد شبکه تعاونیهای تحت پوشش
1398/12/24
در راستای وظایف حاکمیتی و در چارچوب سیاست های ابلاغی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای افزایش نظارت سازمان یافته و قانونمند بر شبکه برای کنترل عملکرد شبکه تعاونی ها و همچنین انطباق و همسویی دقیق فعالیت تعاونی های تحت پوشش با قوانین و مقررات ابلاغی، تعداد 796 جلسه کمیته کنترل و نظارت بر امور تعاونی ها و تشکلها در سال 1398 در سطوح ستاد و استانها تشکیل شد.

به گزارش پات: دکتر حسین شیرزاد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان این مطلب افزود: مطابق بند 9 از ماده 133 قانون شرکت های تعاونی ، نظارت بر اجرای این قانون و سایر قوانین و مقررات موضوعه درباره عملیات و وظایف شرکت ها و اتحادیه های تعاونی های روستایی، کشاورزی، تولید و ... بر عهده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران قرار دارد.

وی اظهار داشت: در همین راستا، کمیته نظارت بر امور تعاونی ها و تشکلها در سطح ستاد و استانها در چارچوب آیین نامه مربوط، نسبت به بررسی گزارش های کارشناسان حسابرسی، بازرسی و سایر گزارشات واصله در خصوص شبکه تعاونی ها و تشکلهای تحت پوشش اقدام و بر اساس مواد 126،127،128،146و... قانون شرکت های تعاونی مصوب 1350 و سایر مقررات ابلاغ شده تصمیم های لازم را اتخاذ می نمایند.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تاکید بر افزایش نظارت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی در چارچوب سیاست های ابلاغی گفت: مجموع 796جلسه برگزار شده کمیته کنترل و نظارت بر امور تعاونی ها و تشکلها در سطح ستاد و استانها با 1754 دستور جلسه، تعداد 4285 مصوبه به دنبال داشته است که پس از تائید و ابلاغ، با پیگیری های دبیرخانه کمیته که در معاونت توسعه تعاونی ها و تشکلها مستقر است، اجرایی گردیده اند.

دکتر شیرزاد افزود: بررسی مقایسه ای عملکرد سالهای 97 و 98 کمیته های نظارت در سطوح ستاد و استان نشان می دهد که تعداد جلسات ، تعداد دستور کار و تعداد مصوبات سال 98 نسبت به سال 97 به ترتیب 28، 30 و 34 درصد رشد داشته است که این امر حاکی از افزایش گستره نظارتی سازمان بر عملکرد شبکه تعاونی های تحت پوشش و تأکید و توجه برای اجرای دقیق قوانین و مقررات است.
تعداد مشاهده خبر45 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal