سخن روز /
46 درصد مطالبات زعفران کاران پرداخت شد
1398/12/20
معاون وزیر جهاد کشاورزی از آخرین آمار پرداختی و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان خبر داد.

به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان و در راستای اجرای سیاست های حمایتی دولت و در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان، درباره تازه ترین آمار خرید زعفران از سوی این سازمان، اظهار داشت: براساس اطلاعات دریافتی 72 تن و 117 کیلوگرم زعفران از 1036 کشاورز زعفران خریداری شده است.
وی افزود: تا کنون 3 هزارو 136 میلیارد ریال به زعفران کاران پرداخت شده و کل مطالبات زعفران کاران استان های خراسان جنوبی و شمالی تسویه حساب شده است که این مبلغ معادل 46 درصد کل مطالبات زعفران کاران می باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره آمار مربوط به استان خراسان رضوی با 9 هزار و 502 نفر زعفران کار نیز توضیح داد: دراین استان 2هزار و 834 میلیارد ریال پرداخت شده است که این مبلغ معادل 44 درصد مطالبات زعفران کاران استان می باشد.
به گفته دکتر شیرزاد: 228 میلیارد و 800 میلیون و 593 هزار ریال متعلق به استان خراسان جنوبی پرداخت شده است که معادل 100درصد کل مطالبات استان می باشد.
وی ادامه داد: همچنین 73 میلیارد و 843 میلیون و 811 ریال متعلق به استان خراسان شمالی است. که علاوه بر این تاکنون 18 مرکز در استان خراسان رضوی، 3 مرکز در استان خراسان جنوبی و 1 مرکز نیز در استان خراسان شمالی ایجاد شده که در مجموع 22 مرکز برای خرید زعفران مشارکت داشته اند.
رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان با تاکید بر حمایت این سازمان از کشاورزان به ویژه زعفران کاران، گفت: در آینده نزدیک کل مطالبات زعفران کاران خراسان رضوی همانند دو استان دیگر نیز پرداخت خواهد شد.
تعداد مشاهده خبر53 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal