سخن روز /
خرید توافقی بیش از 50 هزار شاخه گل نرگس از کشاورزان خراسان جنوبی
1399/10/14
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان خراسان جنوبی، مهندس ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی استان خراسان جنوبی گفت: در اثر شیوع بیماری کرونا بازار محصولات گیاهی با کمبود شدید بازار فروش قرار گرفت و بازار گلهای معطر و زینتی همچون گل نرگس با افت بازار فروش روبرو گردید بنحوه ای که کشاورزان گل کار این استان بازار فروش خوب خود را که با تلاش در سالهای گذشته بدست آورده بودند را از دست دادند لذا تعاون روستایی استان خراسان جنوبی با عاملیت یکی از تشکلهای خود در شهرستان خوسف (شرکت تعاونی تولید سبز آفرینان خوسف) اقدام به اجرایی نمودن طرح خرید توافقی گل نرگس نمود .
💢مدیر تعاون روستایی استان خراسان جنوبی گفت: تاکنون 50 هزار ساخه گل نرگس از نرگس کاران این استان توسط شرکت تعاونی تولید سبز آفرینان خوسف خریداری گردیده و برای اولین بار تاکنون نسبت به مشابه خرید سال گذشته 60 درصد افزایش داشته که این میزان دلیل بارزی بر اجرای موفق و دقیق آن بوده است .
💢ضیائیان احمدی افزود : برای معرفی و افزایش بازار فروش گل نرگس در استانهای تهران و مشهد هماهنگی های خوبی صورت گرفته و در همین خصوص با شرکت های دانش بنیان به جهت فرآوری این گل خوش بو در حال رایزنی هستیم که باعث رونق بخشیدن به بازار فروش این محصول خواهد داشت .
💢ضیائیان احمدی گفت: قیمت خریداری شده گل نرگس بر اساس کیفیت و اندازه بین 600 تا 850 تومان خریداری که قسمتی از مطالبات گلکاران نیز پرداخت گردیده است .
💢مدیرتعاون روستایی خراسان جنوبی گفت : هدف تعاون روستایی استان معرفی و فروش بازارهای داخلی به تنهایی نمی باشد و با هماهنگی هایی که صورت پذیرفته تاکنون میزان 3000 شاخه گل به کشور عمارات شهر دبی صادر گردیده است .
💢وی از رضایت کامل نرگس کاران استان خبر داد و افزودند روند خرید تا اوایل اسفند ماه سالجاری ادامه خواهد داشت .
و در حال حاضر نیز هر مقدار گلی که توسط نرگس کاران به این مرکز ارائه شد به طور کامل خریداری خواهد شد.
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal